24.01.2018

TISKOVÁ ZPRÁVA

Chaos při dokončování stavebních prací nádraží v Žitavě

Překvapivá změna termínu kompletního uzavření stanice Žitava.

 

DB Netz AG přeložila začátek úplného uzavření trati mezi Ebersbachem a Žitavou na 26.01.2018 (od 23 hod.)  a tím prodloužila úplného uzavření o celý týden. Toto potrvá až do 09.02.2018.

 

„Oznámení o změně jsme obdrželi, k našemu překvapení, koncem minulého týdne. Je skoro nemožné, za takto svévolných změn termínů stavebních prací, pro cestující najít co nejméně omezující řešení“, řekl jednatel společnosti Die Länderbahn Andreas Trillmich. „Kromě několika prodloužení délky samotné výluky, úplného uzavření stanice Žitava a enormního zpoždění této stavby, nasazuje tento přístup tomu celému korunu.“ Je skoro nemožné v takto krátkém čase zajistit spolehlivou náhradní autobusovou dopravu a včas informovat cestující. Z těchto důvodů se pokusil trilex společně se společností ODEG zabránit této uzavírce. Postup DB Netz byl nahlášen spolkové síťové agentuře (Bundesnetzagentur). I přesto nehodlá společnost DB Netz od svých plánů upustit.

 

Trillmich: „Od víkendu se celý team trilex snaží, aby tuto situaci zvládl v zájmu našich cestujících.“ Bohužel informace v informačních systémech budou k dispozici nejdříve v pátek 26.01.. U vyhledávače „Bahn.de“ je změna možná až od neděle 28.01., z tohoto důvodu budou informace o sobotnách spojích na tomto serveru chybné.        

 

Aktuální jízdní řády a jejich změny naleznete již teď na:

 

http://www.trilex-online.cz/cz/jizdni-rad/pravidelny-jizdni-rad/


Zpátky na přehled

Servisní horká linka od aus D:

+ 49 89 548 88 97-25

Servisní horká linka od CZ:

+ 420 484 800 595
trilex-Zákazník kancelář Oldřichovská 696
CZ-463 34 Hrádek nad Nisou
 
Partner im / Partner pro
VVO ZVON Doprava Liberecky Kraj Vše o veřejné dopravě v Libereckém kraji