09.02.2018

TISKOVÁ ZPRÁVA

Provoz v Žitavě obnoven - staveniště zůstává

Od zítřejšího sobotního rána, dne 10.02.2018, končí po kompletní výluce stanice Žitava náhradní autobusová doprava a obnovuje se opět železniční provoz.  Vjezd do stanice Žitava je opět možný ze všech směrů, a tak po uplynutí půl roku omezení se vracíme k pravidelnímu jízdnímu řádu v plném rozsahu.

 „Jménem všech zaměstnanců trilex bych rád poděkoval našim cestujícím za jejich trpělivost a klid v průběhu bouřlivých stavebních fází“, řekl jednatel společnosti Die Länderbahn Andreas Trillmich. „Děkujeme také našim partnerům v autobusové dopravě za neustálou obnovu flexibility, bez které by řádná doprava nebyla možná.“

Zlepšení jízdních řádů trilexu, která byla původně plánována od změny jízdních řádů v prosinci, nyní vstoupí v platnost od nadcházejícího pondělí. Nově byl zaveden ranní vlak ze Žitavy do Drážďan s odjezdem v 5:45 hod. Pro cestující z Liberce do Drážďna to znamená nový ranní spoj s minimální čekací dobou na přípojný vlak v Žitavě.

Staveniště bohužel pro zatím zůstává. Žádáme naše cestující, aby byli před nástupem do vlaku včas na nádraží. Vzhledem k tomu, že stále nejsou k dispozici všechna nástupiště a výtahy,  je třeba počítat s krátkodobými změnami nástupišť a změněnými přístupovými cestami ve stanici. Zákazníci by se také měli seznámit s novým rozdělením nástupišť a názvy jednotlivých částí.

Lidé se sníženou možností pohybu se nedostanou na některá nástupiště. Doposud nebyly ze strany společnosti DB AG uvedeny do provozu výtahy. Žádáme cestující, aby zohlednili toto omezení při plánování svého cestování a dostatečně s předstihem ohlásili svou jízdu pomocí emailu nebo zavoláním do našeho zákaznického centra.

Za kulisami ještě nedochází k dokončení stavebních prací společnosti Deutsche Bahn. Odstavné koleje a zařízení pro údržbu vlaků nejsou k dispozici a výrazně se tak omezí plánování a provozní postupy i v roce 2018. Pro naše zákazníky po dlouhém plánovacím období předpokládáme, že i přes omezující prostředí nedojde k dalším omezením.


Zpátky na přehled

Servisní horká linka od aus D:

+ 49 89 548 88 97-25

Servisní horká linka od CZ:

+ 420 484 800 595
trilex-Zákazník kancelář Oldřichovská 696
CZ-463 34 Hrádek nad Nisou
 
Partner im / Partner pro
VVO ZVON Doprava Liberecky Kraj Vše o veřejné dopravě v Libereckém kraji